Powrót do strony głównej obszaru

Przywództwo w czasach kryzysu

Artykuły


Rozgrywka na planszy szachów, gdzie biała figura biznesmena z maseczką na twarzy z sukcesem rozgrywa partię z figurami i pionkami koronawirusa w kolorze czerwonym. Trzy pionki przeciwnika są przewrócone.
14.07.2020

Przewodnik prezesa na froncie walki z koronawirusem

Wszelkie firmowe plany na sytuacje kryzysowe przygotowywane są na znane i przewidywalne zagrożenia. Problem w tym, że pandemia Covid-19 nie przypomina żadnego z poprzednich kryzysów i wymyka się wszelkim klasyfikacjom. W efekcie tradycyjne podejście do reagowania kryzysowego okazuje się co najmniej niewystarczające. Jest jednak kilka działań, które prezesi mogą podjąć już dziś, aby złagodzić skutki kryzysu i przygotować swoją firmę na okres ożywienia.
Na fotografii ukazana jest szachownica z rozstawionymi pionkami do gry w szachy. Po lewej stronie grafiki znajduje się czarna figura konia, z kolei naprzeciwko niego rząd białych figur szachowych. Figura konia symbolizuje dumnego i pewnego siebie lidera, natomiast białe figury odzwierciedlają pracowników nie zawsze zgadzających się z jego decyzjami.
14.07.2020

Nieomylny lider

Autorytet szefa jest rzeczą bezcenną, tym bardziej, kiedy nad firmą gromadzą się chmury i potrzebne jest maksymalne zaangażowanie ludzi, aby firm poradziła sobie w sytuacji kryzysowej. Niestety, liderzy są tylko ludźmi i popełniają błędy, dlatego poznajmy pułapki, w które wpadają aby zarządzanie ludźmi szczególnie w dobie pandemii było skuteczne i efektywne.
Grupa menedżerów wspólnymi siłami buduje mur.
W centralnej jego części namalowane jest graffiti przedstawiające żarówkę i różnego rodzaju 
symbole pracy - wykresy, e-maile, kalkulator. 
 Zdjęcie to pokazuje, że dzięki kreatywnemu podejściu i nowym pomysłom można szybko się rozwijać w zmieniającej się rzeczywistości.
10.07.2020

Zmieniające się otoczenie wymaga od lidera nowych umiejętności

Świat biznesu zmienia się coraz szybciej, a praca w zmiennym otoczeniu będzie wymagała od ludzi coraz intensywniejszego uczenia się. Wiąże się to z nieuniknioną koniecznością redefiniowania roli przywódcy. W przyszłości lider będzie musiał przede wszystkim skupić się na ułatwianiu swoim podwładnym nabywania nowych kompetencji.
Okrąg ułożony ze srebrnych kul, gdzie w centalnej części znajduje się czerwona kula. Srebrne kule symbolizują pracowników, czerwona – szefa, który komunikuje się z zespołem.
10.07.2020

Komunikacja ponad wszystko - jak budować wizerunek w czasie kryzysu

Kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa COVID 19 to dla przedsiębiorców czas trudnych decyzji. Pochopne, niewłaściwe decyzje, wsparte niewłaściwą komunikacją, to gotowa recepta na wizerunkową katastrofę. Jak tego uniknąć?