Powrót do strony głównej obszaru

Stabilność finansowa w czasach pandemii


Na fotografii znajdują się 4 słupki ułożone z drewnianych klocków, na których namalowane są niebieskie strzałki zwrócone grotami ku górze. Razem tworzą one wykres. Klocki ułożone są w kolejności – patrząc od lewej strony fotografii –  od najmniejszego do największego. Najwyższy słupek z klocków jest niedokończony, na górze zdjęcia widzimy dłoń, która kładzie na nim ostatni drewniany klocek. Fotografia symbolizuje 4 kroki, które powinien wykonać lider, aby przedsiębiorstwo funkcjonowało sprawnie pomimo kryzysu.
30.07.2020

4 kroki łagodzące wpływ koronakryzysu na finanse firmy

Kryzys wywołany koronawirusem jest unikalny ze względu na jego wpływ na gospodarkę i w wymiarze popytowym, i podażowym. Specjaliści obawiają się, by w efekcie przedłużania się pandemii, powrót gospodarki do wzrostu nie przyjął najbardziej niekorzystnego kształtu, to jest litery L.
Wykres pokazujący spadki giełdowe, a w tle unoszące się wirusy COVID-19. Najpierw widoczne są nieznaczne spadki, a następnie mocne tąpnięcie wywołane ogólnościatowym kryzysem. Zdjęcie prezentuje konsekwencje lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa.
17.07.2020

Oko w oko ze spowolnieniem gospodarczym

Trudno sformułować uniwersalny zestaw dyrektyw dla menedżerów, wskazujących, jak postępować w okresie spowolnienia gospodarczego. Prawda jest taka, że to, co sprawdzi się w zarządzaniu jednym przedsiębiorstwem, może zakończyć się porażką w drugim.
Roślina wyrastająca z pomiędzy rozsypanych monet. W tle zarys miasta. Roślina wzrastająca na podłożu z rozsypanych monet symbolizuje koniunkturę gospodarczą. Podobnie jak wzrost roślin zależy od dbania o nie, tak rozwój biznesu uzależniony jest od umiejętności przewidywania zmian na rynku i odpowiedniego na nie reagowania.
17.07.2020

Wskaźniki gospodarcze nie są wiedzą tajemną

Dowiedz się, jakie podstawowe mierniki warto śledzić, by skutecznie przewidywać zmiany koniunktury gospodarczej.
14.07.2020

Trudny czas startupów. Jak inwestować w kryzysie?

Epidemia i kryzys z nią związany zatrzęsły rynkiem funduszy venture capital i private equity. Firmy boją się inwestować, startupy walczą o przetrwanie. Nie brak jednak spektakularnych sukcesów.
Na fotografii ukazany jest mężczyzna w garniturze, który wkłada swoją dłoń pomiędzy przewracające się, a stojące drewniane kostki. Swoim stanowczym ruchem zatrzymuje efekt domina. Grafika symbolizuje menedżera zarządzającego kryzysem, który w trudnych czasach musi dokonywać szybkich i trafnych wyborów, od których zależy przyszłość danego przedsiębiorstwa.
14.07.2020

Recepta na przetrwanie w trudnych czasach

Globalny kryzys stawia przed firmami i ich zarządami zupełnie nowe wyzwania. W turbulentnych warunkach skuteczni liderzy wyróżniają się umiejętnością podejmowania trafnych decyzji, opierając się na swojej wiedzy, intuicji i doświadczeniu. Jednakże, gdy pojawiają się nowe źródła niepewności, dotychczas trafne decyzje stają się coraz mniej konstruktywne.