Powrót do strony głównej

Zarządzanie strategiczne w czasach pandemii

Zarządzanie strategiczne w kryzysie


Artykuły

zobacz wszystko
Tarcza z wbitymi w nią rzutkami. Jedna wbita jest w sam środek, druga tuż obok, trzecia natomiast dalej. Rzutki na tarczy symbolizują podejmowane decyzje, nie zawsze trafne tym bardziej w trudnej do przewidzenia rzeczywistości.

5 sposobów na zwyciężanie tam, gdzie inni przegrywają

Czarny łabędź będący metaforą trudnych do przewidzenia zdarzeń.

Oko w oko z czarnym łabędziem

Ludzie tworzący zespół, gdzie każdy zajmuje się określonym działaniem, np. coś obserwuje, czyta, pisze na komputerze, analizuje statystyki, a z boku większych rozmiarów postać z ołówkiem w ręku. W tle strzałki symbolizujące efektywność pracy zespołowej.  Zdjęcie pokazuje, jak ważne jest regularne mierzenie poziomu zadowolenia i wynikającej z niego efektywności pracy zespołów pracujących w rozproszeniu.

Jak zarządzać efektywnością rozproszonych zespółów

Grupa ludzi siedzących przy stole, na którym rozrysowana jest strategia działania w postaci różnych punktów i linii je łączących. Zdjęcie pokazuje, że dzięki dobrze zaplanowanej strategii i konsekwencji w działaniu możliwe jest osiągnięcie sukcesu biznesowego niezależnie od panującego kryzysu.

Reaguj na kryzys z wojskową precyzją

Pękający na dwie części sznur, które jednak nie jest do końca przerwany. Symbolizuje on trud zarządzania ryzykiem i konieczność podjęcia odpowiednich kroków, aby zachować ciągłość działania.

Organizacja musi mieć procedury ciągłości działania